Beretta - 3032 Tomcat Covert - 32ACP
Walnut Grip/Bruniton Finish
- Item: J320125
- Brand: Beretta
- Condition: New
In stock
$579.00
Only 1 Left!
Description
Beretta 3032 Tomcat Covert (J320125) is tiny, sized like the average cell phone. Besides offering the power of the .32 ACP cartridge, it sports a tough and durable stainless-steel finish. As such, this double/single-action autopistol it is perfect for deep concealment or used as a backup second handgun. Its tip-up barrel design makes it easy to load, operate and maintain, while its traditional looks give it the allure of a true classic.
Notable Features Include:
- 2.9" Threded Barrel
- Double Action/Single Action
- Metal Frame Pistol
- 32 ACP Caliber
- Bruniton Finish
- Walnut Grips
What's In The Box?
- Beretta 3032 Tomcat Covert
- (1) 7 round magazine
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Caliber/Gauge | .32 Auto |
| Barrel Length | 2.9" |
| Size | Micro-Compact |
| Capacity | 7 + 1 |
| Trigger | Double Action/Single Action |
| Optic Ready | No |
| Sights | Fixed Iron Sight |
| Firearm Overall Length | 5.42" |
| Weight | 14.5 oz |
Reviews
Write Your Own Review



