Beretta - M9A4 G Centurion
Tritium Night Sights
- Item: JS92QM9A4GM
- Brand: Beretta
- Condition: New
In stock
$1,029.00
Only 1 Left!
Description
Beretta M9A4 G Centurion JS92QM9A4GM semiauto pistol, Beretta has created a coming-together of all the tactical and functional features that today's combat professionals require. By utilizing the ability to mount a micro red dot optic (mounting plates sold separately), threaded barrel, their extreme DLC trigger and tritium night sights the M9A4 G Centurion will be all you need for a variety of situations. The Centurion is a more compact version of the standard M9A4, yet maintains the same magazine capacity. This G model comes with a Hammer Decocker lever.
Notable Features Include:
- Double Action/Single Action
- Flat Dark Earth
- Tritium Night Sights
- Decocker
- Optic Ready
- Xtreme DLC Trigger
- Threaded Barrel
- 18+1 Capacity
What's In The Box?
- Beretta M9A4 G Centurion
- (2) 18 round magazines
PUSHING STANDARDS WITH THE BERETTA M9A4
Specifications
| Color | FDE |
|---|---|
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 4.7" |
| Size | Full-Size/Duty |
| Capacity | 18 + 1 |
| Trigger | Double Action/Single Action |
| Optic Ready | Yes |
| Firearm Sight | 3-Dot Tritium Night Sights |
| Sights | Night Sight |
| Firearm Overall Length | 8.3" |
| Weight | 33.4 oz |
| Width | 1.5" |
Reviews
Write Your Own Review



