Bergara Premier Ridgeback Rifle - 300 PRC
26" - Synthetic Woodland Camo Grayboe Ridgeback Stock w/Adjustable Cheek Piece
- Item: BPR22-300PRCF
- Brand: Bergara
- Condition: New
Out of stock
$2,149.99
Out of Stock
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 PRC |
| Capacity | 5 + 1 |
| Firearm Overall Length | 46" |
| Barrel Twist Rate | 1:8" |
| Stock | Synthetic Woodland Camo Grayboe Ridgeback Stock w/Adjustable Cheek Piece |
| Weight | 10.60 lbs |
Reviews
Write Your Own Review



