Bergara - Premier Ridgeback Rifle - 300 Win Mag
26" - Synthetic Woodland Camo Grayboe Ridgeback Stock w/Adjustable Cheek Piece
- Item: BPR22-300F
- Brand: Bergara
- Condition: New
In stock
$2,099.99
Only 2 Left!
Specifications
| Color | Multicam |
|---|---|
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester |
| Capacity | 5 + 1 |
| Firearm Overall Length | 46" |
| Barrel Twist Rate | 1:10" |
| Stock | Grayboe Fiberglass Stock W/Adjustable Cheek Piece |
| Weight | 10.7 lbs |
Reviews
Write Your Own Review



