Burris Fastfire RD
2 MOA Dot
- Item: 300260
- Brand: Burris
- Condition: New
In stock
$179.00
4 In Stock
Description
Burris Fastfire RD Features
• 2 MOA Dot
• AAA Battery offers extended battery life
• Fits Picatinny Rails
• Brighter Red Dot
Specifications
| Magnification Type | 1X |
|---|---|
| Magnification | Fixed: 1X |
| Objective Lens Size | 35.5mm |
| Eye Relief | Unlimited |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Click Value | 1.0 MOA |
| Battery Type | AAA |
| Weight | 6.4 oz |
| Length | 2.8" |
| Max Elevation Adjustment | 90 MOA |
| Max Windage Adjustment | 90 MOA |
Reviews
Write Your Own Review



