Century International Arms Romanian PSL54
NPZ PO 4X24 *OPTIC INCLUDED*
- Item: RI3324-N
- Brand: Centry Arms
- Condition: New
In stock
$2,589.99
Only 1 Left!
Description
Century International Arms PSL54 RI3324-N sleek skeleton stock to the tip of the muzzle brake, this powerful rifle is a head-turner at the range and out in the field. The 4 groove 24.5” Chome-Lined barrel has a 1:10 twist. Comes with one 10 rd. magazine, and a Russian-made NPZ PO4x24 optic. This rifle is manufactured exclusively in Romania for import by Century Arms.
Notable Features Include:
- 7.62x54R
- Thumbhole Wood Stock
- 4X24mm Scope
- AK Style Rifles
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Barrel Length | 24.50" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 54RR |
| Capacity | 10 + 1 |
| Firearm Overall Length | 45.30" |
| Barrel Twist Rate | 1:10" |
| Stock | Thumbhole Wood Stock |
| Weight | 9.5 lbs |
Reviews
Write Your Own Review



