Daniel Defense - Delta 5 Pro - 308 Win
20" - Precision Adjustable Stock
- Item: 42-159-11229
- Brand: Daniel Defense
- Condition: New
Out of stock
$2,499.00
Out of Stock
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | .308 Win |
| Capacity | 10 + 1 |
| Firearm Overall Length | 40.5" |
| Barrel Twist Rate | 1:10" |
| Stock | Adjustable w/Adjustable Cheek Piece & LOP Stock |
| Weight | 10.8 lbs |
Reviews
Write Your Own Review



