Leupold BX-1 McKenzie HD 10x50
Advanced Optical System - Shadow Gray
- Item: 181174
- Brand: Leupold
- Condition: New
In stock
$187.99
Out of Stock
Specifications
| Close Focus Distance | 8.2ft |
|---|---|
| Exit Pupil | 5mm |
| Eye Relief | 17mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 263ft |
| Weight | 27 oz |
| Length | 6.5" |
| Magnification Type | 10X |
| Objective Lens Size | 50mm |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
Reviews
Write Your Own Review



