Leupold BX-2 Alpine HD 10x52
Advanced Optical System - Shadow Gray
- Item: 181178
- Brand: Leupold
- Condition: New
Out of stock
$269.99
Out of Stock
Specifications
| Close Focus Distance | 12.5ft |
|---|---|
| Exit Pupil | 5.2mm |
| Eye Relief | 16mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 303ft |
| Weight | 32 oz |
| Length | 6.5" |
| Magnification Type | 10X |
| Objective Lens Size | 52mm |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
Reviews
Write Your Own Review



