Leupold BX-2 Alpine HD 12x52
Advanced Optical System - Shadow Gray
- Item: 181179
- Brand: Leupold
- Condition: New
In stock
$289.99
Out of Stock
Specifications
| Close Focus Distance | 12.5ft |
|---|---|
| Exit Pupil | 4.3mm |
| Eye Relief | 16mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 261ft |
| Weight | 32 oz |
| Length | 6.5" |
| Magnification Type | 12X |
| Objective Lens Size | 52mm |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
Reviews
Write Your Own Review



