Leupold DeltaPoint Micro - 3 MOA
3 MOA Red Dot - Fits Glock
- Item: 178745
- Brand: Leupold
- Condition: New
In stock
$399.99
13 In Stock
Specifications
| Magnification Type | 1X |
|---|---|
| Magnification | Fixed: 1X |
| Objective Lens Size | 9mm |
| Eye Relief | Unlimited |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | N/A |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | CR1632 |
| Parallax Adjustable | Not Applicable |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
| Weight | 1.1 oz |
| Length | 2.25" |
| Battery Life | up to 100,00 hrs |
| Max Elevation Adjustment | 100 MOA |
| Max Windage Adjustment | 180 MOA |
Reviews
Write Your Own Review



