Leupold RX-1400i 4 Laser Rangefinder
- Item: 179640
- Brand: Leupold
- Condition: New
In stock
$199.99
9 In Stock
Specifications
| Battery Type | CR2 |
|---|---|
| Magnification Type | 5x |
| Objective Lens Size | 21mm |
| Eye Relief | 18.3mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 368ft |
| Range Finder Type | Monocular |
| Measuring Distance | 1400 yds |
| Weight | 5.1oz |
| Length | 4" |
Reviews
Write Your Own Review



