N-Vision HALO-XRF Thermal Scope
Detection up to 2020 yds - Built-in Laser Rangefinder
- Item: HALOXRF
- Brand: N-Vision
- Condition: New
In stock
$9,495.00
3 In Stock
Specifications
| Weight | 41.5 oz |
|---|---|
| Detector | BAE 640x480 |
| Digital Zoom | 1x/2x/4x/8x |
| Display | 640x480 |
| Focus | Fixed |
| Magnification Type | 3.5X |
| Reticle | 8 Preloaded Reticles |
| Objective Lens Size | 50mm |
| Quick Detach Mount | No |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Battery Type | 18650 Li-ion |
Reviews
Write Your Own Review



