Sig Sauer - 1911 EMPEROR SCORPION
FASTBACK - .45 ACP
- Item: 1911FTCA-45-ESCPN
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
In stock
$1,299.99
4 In Stock
Specifications
| Color | FDE |
|---|---|
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Barrel Length | 4.2" |
| Size | Compact |
| Capacity | 8 + 1 |
| Trigger | Single Action |
| Optic Ready | No |
| Firearm Sight | SIGLITE Night Sights |
| Sights | Night Sight |
| Firearm Overall Length | 7.7" |
| Weight | 35 oz |
| Width | 1.4" |
Reviews
Write Your Own Review



