Sig Sauer - M400 SWITCHBLADE - 5.56 NATO
Titanium Elite Cerakote
- Item: PM400-SDI-11B
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
Out of stock
$1,399.00
Out of Stock
Specifications
| Color | Gray |
|---|---|
| Barrel Length | 11.5" |
| Caliber/Gauge | 5.56 NATO (.223) |
| Capacity | 30 + 1 |
| Firearm Overall Length | 30" |
| Barrel Twist Rate | 1:7" |
| Stock | Magpul BSL Brace |
| Trigger | 2 Stage Match |
| Handguard | M-LOK Free-Float |
| Operating System | Mid-Length |
| Platform | AR-15 |
Reviews
Write Your Own Review



