Sig Sauer - M400 TREAD - 5.56 NATO
6 Position Magpul SL-K Stock
- Item: RM400-16B-TRD
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
In stock
$849.99
8 In Stock
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 5.56 NATO (.223) |
| Capacity | 30 + 1 |
| Firearm Overall Length | 30.8" |
| Barrel Twist Rate | 1:7" |
| Stock | Sig Sauer |
| Weight | 7 lbs |
| Trigger | Mil-Spec |
| Handguard | M-LOK |
| Operating System | Mid-Length |
| Pistol Grip | Sig Sauer |
| Platform | AR-15 |
Reviews
Write Your Own Review



