Sig Sauer - P220 MATCH EL
SIGLITE Night 3-Dot - 10mm
- Item: 220R5-10-RTAS-MSE
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
Out of stock
$1,349.99
Out of Stock
Description
Sig Sauer P220 Match EL (220R5-10-RTAS-MSE) 10mm showcases a sturdy steel frame with a 5" barrel.
Notable Features Include:
- 5" barrel
- Steel frame
- Black G10 Piranha grips
- SIGLITE night sights
- Limited Lifetime Warranty
What's In The Box?
- 8rd magazines
- Sig hard case
- Cable lock
- Owners Manual
Specifications
| Color | Gray/Black |
|---|---|
| Caliber/Gauge | 10mm Auto |
| Barrel Length | 5" |
| Size | Full-Size/Duty |
| Capacity | 8 + 1 |
| Trigger | Double Action/Single Action |
| Optic Ready | No |
| Firearm Sight | SIGLITE Night 3-Dot |
| Sights | Night Sight |
| Firearm Overall Length | 7.5" |
| Weight | 39 oz |
| Width | 1.5" |
Reviews
Write Your Own Review



