Sig Sauer - P320 M18 CARRY
SIGLITE Night Sights
- Item: 320CA-9-M18-MS
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
In stock
$649.99
4 In Stock
Description
Sig Sauer P320 M18 Carry (320CA-9-M18-MS) is a 9mm, striker-fired pistol, and comes with one 17-round and two 21-round steel magazines. The pistol features a coyote-tan PVD coated stainless steel slide with the same optic cut as specified by the MHS contract. The M18 is equipped with a SIGLITE front night sight and removable Night Sight rear plate. The Sig Sauer M18 also features an ambidextrous manual safety.
Notable Features Include:
- 3.9" barrel
- Compatible with ROMEO1 PRO
- SIGLITE front sight, Night sight rear plate
- 1913 Picatinny accessory rail
- Ambidextrous Manual safety
What's In The Box?
- (1) 17rd / (2) 21rd steel magazine
- Cable lock
- Owners Manual
SIG SAUER P320-M18 Commercial
Specifications
| Color | Coyote Brown |
|---|---|
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.9" |
| Size | Compact |
| Capacity | 21 + 1 |
| Trigger | Striker Fired |
| Optic Ready | Yes |
| Firearm Sight | Siglite Front, Night Sight Rear Plate |
| Sights | Night Sight |
| Firearm Overall Length | 7.2" |
| Weight | 28.10 oz |
| Width | 1.6" |
Reviews
Write Your Own Review



