Sig Sauer - P320 X-CARRY SPECTRE
XRAY3 Day/Night Sights
- Item: P320V002
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
Out of stock
$1,099.99
Out of Stock
Description
Sig Sauer P320 X-Carry Spectre (P320V002) grip module is laser engraved at SIG SAUER with a custom pattern on all four sides delivering an aggressive texture for a stronger, more controlled grip. These exclusive enhancements paired with XSeries features such as flat triggers, XRay3 Day/Night sights, and optic-ready slide cuts make the P320 X-Compact Spectre stand above the rest for the ultimate custom CCW pistol. The slide was designed with the exclusive Spectre X-pattern engraving, lightning cuts, and graduated serrations.
Notable Features Include:
- 9mm Caliber
- Laser Engraved LXG XCarry grip module
- TiN Gold finished barrel
- XRay3 Day/Night sights
- XSeries Flat Skeleton trigger
- Custom Works Spectre slide with a Nitron finish
- Optic Ready Nitron DLC Slide
What's In The Box?
- Sig Sauer P320 XCarry Spectre 9mm
- (2) 17rd Steel Mags
P320 XCarry Spectre Series
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 3.9" |
| Size | Compact |
| Capacity | 17 + 1 |
| Trigger | Striker Fired |
| Optic Ready | Yes |
| Firearm Sight | X-RAY3 Day/Night Sights |
| Sights | Night Sight |
| Firearm Overall Length | 7.4" |
| Weight | 27oz |
| Width | 1.3" |
Reviews
Write Your Own Review



