Sig Sauer - M400 TREAD - 5.56 NATO
2.0 Pistol Brace
- Item: PM400-11B-TRD
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
Out of stock
$999.99
Out of Stock
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Barrel Length | 11.50" |
| Caliber/Gauge | 5.56 NATO (.223) |
| Capacity | 30 + 1 |
| Firearm Overall Length | 27" |
| Barrel Twist Rate | 1:7" |
| Stock | Blade 2.0 Pistol Brace |
| Weight | 6 lbs |
| Trigger | Mil-Spec |
| Handguard | M-LOK Free-Float |
| Operating System | Mid-Length |
| Platform | AR-15 |
Reviews
Write Your Own Review



