Sig Sauer ZULU7 10x42
HDX Lens, Open Bridge
- Item: SOZ71001
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
In stock
$679.99
Out of Stock
Specifications
| Close Focus Distance | 5.9 ft |
|---|---|
| Exit Pupil | 4.2mm |
| Eye Relief | 17mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 341 ft |
| Weight | 33 oz |
| Length | 5.8" |
| Magnification Type | 10X |
| Objective Lens Size | 42mm |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
Reviews
Write Your Own Review



