Smith & Wesson 686 Distinguished Combat
.357 Magnum
- Item: 164224
- Brand: Smith & Wesson
- Condition: New
Out of stock
$853.00
Out of Stock
Description
357 Magnum, 38 S&W SPECIAL
6
Red Ramp
Adjustable White Outline
6"
Smith & Wesson Model 686 L-Frame revolvers are built to suit the demands of the most serious firearms enthusiast. Available in six and seven shot cylinders, the L-Frame has a strong, durable frame and barrel built for continuous Magnum usage.
Notable Features Include:
Specifications
| Color | Stainless |
|---|---|
| Caliber/Gauge | .357 Mag |
| Barrel Length | 6" |
| Size | Full-Size/Duty |
| Capacity | 6 RDS |
| Trigger | Double Action |
| Optic Ready | No |
| Firearm Sight | Red Ramp Front and Adjustable White Outline Rear Sights |
| Sights | Adjustable Iron Sight |
| Firearm Overall Length | 11.90" |
| Weight | 44 oz |
Reviews
Write Your Own Review



