Steiner T332 3x32 Battle Sight
7.62 Cal. Rapid Dot Reticle
- Item: 8796-762
- Brand: Steiner
- Condition: New
In stock
$639.99
Out of Stock
Specifications
| Magnification | Fixed: 3X |
|---|---|
| Objective Lens Size | 32mm |
| Exit Pupil | 10.2 mm |
| Eye Relief | 3 in |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Click Value | 1.0 CM |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Battery Type | CR2032 |
| Weight | 16 oz |
| Length | 4.8" |
| Max Elevation Adjustment | 50 MOA |
| Max Windage Adjustment | 50 MOA |
Reviews
Write Your Own Review



