Steiner T432 4x32 Battle Sight
7.62 Cal. Rapid Dot Reticle
- Item: 8797-762
- Brand: Steiner
- Condition: New
Out of stock
$699.99
Out of Stock
Specifications
| Magnification | Fixed: 4X |
|---|---|
| Objective Lens Size | 32mm |
| Exit Pupil | 7.6 mm |
| Eye Relief | 2.7 in |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Click Value | 1.0 CM |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Battery Type | CR2032 |
| Weight | 16.6 oz |
| Length | 5.1" |
| Max Elevation Adjustment | 40 MOA |
| Max Windage Adjustment | 40 MOA |
Reviews
Write Your Own Review



