Stoeger - Coach Gun Supreme - 12GA
20" - Blued/AA-Grade Satin Walnut
- Item: 31463
- Brand: Stoeger
- Condition: New
Out of stock
$499.00
Out of Stock
Description
Stoeger Coach Gun Supreme 12GA (31463) makes a distinctive statement for cowboy action shooters, plus it works hard as a field gun. This shotgun was first developed as a traditional double-trigger model for Cowboy Action Shooting.
Notable Features Include:
- Side-By-Side
- Single Trigger
- Tigger Guard
- Blued Barrel Finish
- AA-Grade Satin Walut Stock
- Drop at Heel: 2-1/2"
- Drop at Comb: 1-1/2"
What's In The Box?
- Stoeger Coach Gun Supreme 12GA
- Choke Tubes
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Suggested Use | Personal Defense |
| Shotgun Chamber | 3" |
| Barrel Length | 20" |
| Firearm Overall Length | 36.5" |
| Capacity | 2 RDS |
| Caliber/Gauge | 12 GA |
| Weight | 6.5 lbs |
Reviews
Write Your Own Review



