Trijicon ACOG 4x32 & RMR Red Dot Combo - TA02-RM01
Trijicon ACOG Model TA02 & RMR Model RM01
- Item: 100185
- Brand: Trijicon
- Condition: New
In stock
$2,311.00
9 In Stock
Specifications
| Magnification | Fixed: 4X |
|---|---|
| Objective Lens Size | 32mm |
| Exit Pupil | 8mm |
| Eye Relief | 1.5" |
| Field of View @ 100 Yards Spec | 36.8 ft |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | Capped |
| Turret Click Value | .5 MOA |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Weather Resistance | Water/Fog Proof |
| Weight | 15.1 Without RMR |
| Length | 5.8" |
| Max Elevation Adjustment | 40 MOA |
| Max Windage Adjustment | 40 MOA |
Reviews
Write Your Own Review



