Trijicon 1x25 MRO HD & 3X Magnifier
- Item: MRO-C-2200057
- Brand: Trijicon
- Condition: New
In stock
Special Price
$999.60
Regular Price
$1,428.00
10 In Stock
Specifications
| Magnification | Fixed: 1X |
|---|---|
| Objective Lens Size | 25mm |
| Eye Relief | 2.6" |
| Field of View @ 100 Yards Spec | 37.75 ft |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Type | N/A |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | CR2032 |
| Parallax Adjustable | Not Applicable |
| Weight | 12 oz |
| Length | 6.25" |
Reviews
Write Your Own Review



