Trijicon 3X Magnifier
Levered Quick Release Flip-to-Side Mount
- Item: MAG-C-2600001
- Brand: Trijicon
- Condition: New
In stock
Special Price
$363.30
Regular Price
$519.00
4 In Stock
Specifications
| Magnification | Fixed: 3X |
|---|---|
| Objective Lens Size | 25mm |
| Exit Pupil | 0.2" |
| Eye Relief | 2.6" |
| Field of View @ 100 Yards Spec | 7.2° |
| Reticle Focal Plane | N/A |
| Battery Type | CR2032 |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
| Weight | 6.5 oz |
| Length | 2.9" |
| Max Elevation Adjustment | 60 MOA |
| Max Windage Adjustment | 60 MOA |
Reviews
Write Your Own Review



