Diamondback HD 65mm Angled Combo 16-48X
65mm Spotting Scope Body - 16X-48X Zoom Eyepiece
- Item: DS-65A
- Brand: Vortex
- Condition: New
Out of stock
$399.00
Out of Stock
Specifications
| Color | Black/Green |
|---|---|
| Weight | 49.8 oz |
| Length | 14.3" |
| Eye Relief | 20.3mm - 18.3mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 138 ft - 72 ft |
| Weather Resistance | Waterproof & Fogproof |
| Magnification Type | 16-48x |
| Body Style | Angled |
| Objective Lens | 65mm |
Reviews
Write Your Own Review



