Vortex Pro GT Tripod Kit
3 Way Pan Head
- Item: PRO-2
- Brand: Vortex
- Condition: New
Out of stock
$199.00
Out of Stock
Specifications
| Weight | 3.9 lbs |
|---|---|
| Collapsed Length - Legs Opened | 23.9" |
| Collapsed Length - Legs Closed | 24.6" |
| Maximum Height w/ Center Pole Extended | 67.1" |
| Leg Lock Type | Flip Levers |
| Load Capacity | 10 lbs |
| Tripod Head Included | Yes |
| Quick Connect/Disconnect Feature | Yes |
Reviews
Write Your Own Review



