Walther PPQ M2 Q5 Match
SF Pro
- Item: 2830418
- Brand: Walther
- Condition: New
Out of stock
$1,599.00
Out of Stock
Description
Walther Arms PPQ M2 Q5 Match PRO - 9mm 17 Rds was built fo competition and target shooting. The Q5 Match steel frame features and optics ready slide that comes with an optics ready mounting plate in addition to the standard competition fiber optic front sights and rear competition sights that are included.
Notable Features Includes:
- All steel construction
- Quick defense trigger
- Optics mounting plate
- Extended frame rails
- Push button style magazine release
- Walther signature ergonomics
- Ported slide
- Beavertail
- Flared magwell
What's In The Box?
- Walther Arms PPQ M2 Q5 Match PRO - 9mm 17 Rds
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Barrel Length | 5" |
| Size | Full-Size/Duty |
| Capacity | 17 + 1 |
| Trigger | Double Action/Single Action |
| Optic Ready | Yes |
| Firearm Sight | Fiber Optic Front / Adjustable Rear |
| Sights | Fiber Optics Sight |
| Firearm Overall Length | 7.1" |
| Weight | 42.30 oz |
Reviews
Write Your Own Review



