Wilson Combat Protector Elite Carbine
Without Forward Assist
- Item: TRPEC300BBL
- Brand: Wilson Combat
- Condition: New
In stock
$2,501.99
Only 1 Left!
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .300 BLK |
| Capacity | 30 + 1 |
| Firearm Overall Length | 33.25" |
| Barrel Twist Rate | 1:7" |
| Stock | Wilson/Rogers Super-Stoc |
| Weight | 6.5 lbs |
| Trigger | Mil-Spec |
| Handguard | M-LOK |
| Operating System | Mid-Length |
| Pistol Grip | Wilson Combat/BCM Starburst Gunfighter Grip |
| Platform | AR-15 |
Reviews
Write Your Own Review



